Špeciálna masáž celého tela

Už dávno vieme, že nie sme len telo. Človek je bytosť vytvorená z neoddeliteľných troch častí: telo, duša a duch. Práca s telom nemôže byť účinná, keď je vykonávaná len na fyzickej úrovni. Všetky formy života vo vesmíre sú oživované prapôvodnou životnou silou. Tá cirkuluje po určitých dráhach v tele a vytvára tak sieť vitálnej životnej sily nevyhnutnej pre jeho existenciu.

Špeciálna masáž celého tela pracuje s dráhami a tlakovými bodmi, ktorých stimuláciou sa dá predchádzať, rešpektivne aj zbavovať bežných zdravotných porúch, bolestí. Jej cieľom je harmonizácia a odstránenie energetických blokov a súčasne posilňovanie silného energetického toku v celom tele. Je nielen telovou ale aj dôkladnou energetizujúcou masážou.

Masér - terapeut pred masážou sa malým rituálom  naladí na dušu klienta. Len duša vie, čo všetko potrebuje telo.  Špeciálna masáž celého tela sa vykoná s veľkou pokorou, v prítomnosti a s pomocou duchovných pomocníkov na všetkých troch úrovniach. Terapeut je vedený srdcom. Zámerom je vytvoriť harmóniu tela, mysle a duše a posilniť spojenie medzi tým, kto dáva a tým, kto prijíma.  Masáž je považovaná za tichú cestu ku komunikácii a približovaniu.
Pri masáži sú používané rozličné variácie a typy masáže. Rôzne masážne štýly sú špecificky spájané. Masér - terapeut má zažité všetky postoje a hmatové techniky a z polohy do polohy sa presúva plynule, s dokonalou ladnosťou. Tento kompaktný štýl sa dá naučiť a rozvíjať len vytrvalou praxou.

Pozitívne dôsledky sa prejavia na fyzickom tele, ale aj na psychike, a takisto sa zlepšuje ohybnosť a celková mobilita. Masáž nemá len relaxačný a oddychový účinok, ale je to aj forma liečby a prevencie. Uvoľňuje napätie a stuhnutie svalov a kĺbov, odstraňuje bolesti chrbtice, zlepšuje vylučovanie odpadov z tela, pomáha k urýchľovaniu látkovej výmeny. Stimuluje krvný obeh, posilňuje imunitný systém, energeticky vyrovnáva fyziologické funkcie, zbavuje pocitu únavy a nervového napätia, zvyšuje flexibilitu tela.

Špeciálna masáž celého tela je vhodná pre všetkých, ktorí tužia po hlbokej relaxácii, uvoľnení stresu a zvýšení pružnosti svojho tela, ako aj pre tých, ktorí si chcú udržať, alebo zvýšiť svoju fyzickú a mentálnu kondíciu.
Masáž by ste nemali absolvovať hneď po výdatnom jedle a vtedy, keď ste v časovej tiesni, pretože účinky masáže by mali ešte nejaký čas po jej vykonaní v pokoji doznievať. Vo vašom vlastnom záujme je dobré ešte pred masážou informovať maséra, ak máte nejaké chronické ochorenie, aby mohol masáž prispôsobiť vášmu zdravotnému stavu.
 
moja skola zivota
Regenračné centrum
You are here