Terapeutická masáž pre ženy po pôrode

Obsah článku
Terapeutická masáž pre ženy po pôrode
Súvislosť medzi materstvom a detskými chorobami
Všetky stránky
Masáž je  vhodná pre mamičky po pôrode. Od 4-5 mesiaca tehotenstva celý ženský organizmus, ale hlavne chrbtica, bedrá,  a bedrové kĺby sa musia prispôsobiť k stále silnejšiemu zaťaženiu. Pri pôrode sa neprirodzene roztiahne panva, ktorá sa po pôrode nie vždy zregeneruje a vráti do pôvodného stavu.
Z dôvodu dislokácie bedrového kĺbu tlačí zakrivená chrbtica na nervy a spôsobuje narušenie funkcie svalov, kĺbov a vnútorných orgánov. Vo  viacerých prípadoch mamička ani nedáva do súvisu tieto problémy s pôrodom. Terapia spočíva aj v narovnaní bedrových kĺbov pomocou masáže a pôsobením na tlakové body.

Terapiu odporúčam mamičkám nezávisle od času pôrodu,  pretože ak sa panva hneď po pôrode nestiahne do pôvodného stavu, neskôr sa už prirodzenou cestou toto nestane.    

Pri tejto masáži sa šetrným pretláčaním a preťahovaním energetických centier,  energia dostáva do pohybu po celom organizme. Masáž mierni bolesť a uľavuje od stresu, uvoľňuje napätie, posilňuje nervový systém, upokojí  myseľ a navodzuje pocit harmónie. Pomáha unavenému telu zregenerovať a vrátiť sa do pôvodnej kondície v krátkej dobe. Znižuje stres, prospieva tvorbe mlieka, regeneruje maternicu, pomáha relaxovať unavenému svalstvu.moja skola zivota
Regenračné centrum
You are here